ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΥ 1ου BLUES ΣΥΜΠΟΣΙΟΥ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ - ΝΟΕΜΒΡΗ 2010

Γεια χαρα σε ολους

Προεκυψε μια συζητηση, με ενα φιλο blueza απο την Κερκυρα για την διοργανωση ενος παννεληνιου Blues Συμποσιου. Προτεινα να συνεχισουμε την συζητηση εδω ωστε να υπαρχει και αρκετο feedback και ιδεες για την υποστιρηξη και την καλυτερη και οσο πιο επιτυχη εκβαση.

Για την ωρα το απλο σχεδιο ειναι το εξης:

  • Υπαρχει ενα ξενοδοχειο χωρητηκοτητας 120 ατομων στη Βορεια κερκυρα (Σιδαρι)
  • Φωναζουμε οσους περισσοτερους blues fans και artists ξερουμε για ενα συμποσιο 3 ημερων.
  • Στηνουμε 2 σκηνες και βαραμε !
  • Το κοστος του ξενοδοχειου και του ηχου για το τριημερο εχει αρχικα υπολογιστει στα 50 ευρο το ατομο και αν μαζευτουμε 30 ατομα εχουμε καλυψει τα εξοδα.
  • Ο καθενας θα πρεπει να καλυψει τα εξοδα μεταφορας του.
...Απο δω και περα υπαρχουν ιδεες και προτασεις για χορηγειες και προβολη και προσκληση καποιων ιδιαιτερων καλεσμενων...

...περιμενω ιδεες και προτασεις. Ας το κυνηγησουμε!

Χρηστος


Views: 494

Reply to This

Replies to This Discussion

wrea idea xristo ean kai to meros tis epilogis einai makria apo tin prwteyoysa kai isws mas dyskolepsei, Na ksereis omws oti to Southernrock.gr ua stiriksei ayti tin fasi oso mporei
Ontos einai ena apo ta downparts Savva. Alla mas prosferete to xenodoxeio to opoio einai poly shmantiko!!!
η ιδέα είναι όντως καλή. θα πρέπει να οργανωθεί από ανθρώπους με κάποια σχετική εμπειρία. καλό είναι να αρχίσουν να συγκεντρώνονται ιδέες και προτάσεις απ' όποιον μπορεί να συνεισφέρει κάτι τέτοιο.
Πολύ καλό δείχνει, πολύ καλή ιδέα παιδιά και εκτός του οτι είναι κάτι που αποτελεί κοινό ενδιαφέρον, το blues που ενώνει τα μέλη, είναι και μια πρώτης τάξεως ευκαιρία για μια ακόμη απόδραση από την καθημερινότητα. Θα ήθελα να έρθω, εξάλλου τώρα η Κέρκυρα είναι πιο προσιτός προορισμός από τη Θεσσαλονίκη. Ας μου πει κάποιος περισσότερες πληροφορίες.. πότε θα γίνει, αν θα γίνει τελικά και οτι άλλο...
Poly kalh idea Xristo, bravo, eimai mesa kai tha ferw kai kapoio kosmo apo patra, xekina na to organwneis ki edw eimaste, sxetika me to Sidari-Kerkyra exw kai mia epafh diko mou anthropo ekei isws mporesei na voithisei kapoy ean xreiastei, ...let me know, ill do my best
Παιδια ειναι καταπληκτικη ιδεα. Και νομιζω οτι ειναι εφικτη. Εμας μπορειτε να μας υπολογιζετε παντως....

Let's do it fellows.....

Sakis,
The Blues Bone Band
Telika mazeyomaste ligo ligo merikoi merikoi
....Gia na doyme akoma ligous...
Γεια χαρά σε όλους , πραγματικά καταπληκτική ιδέα. Το ειχα ξαναδιαβάσει και δεν ξέρω γιατί δεν απάντησα τότε. Εγώ ζω κέρκυρα, είχα και μπάντα για καμιά δεκαριά χρόνια, τώρα δυστυχώς όχι... Αλλά κάτι θα βρεθεί. Επίσης έχω μια τοπική επιχείρηση (ναυτιλιακά είδη) και πολλούς πελάτες φίλους του blues!! Αν αυτή η φάση γίνει καλοκαίρι θα μπορούσα πιθανώς να μπω και χορηγός. Ότι μπορώ να κάνω για το blues να το κάνω...

Περιμέω νέα.

Blues People Inc. σας είδα στο φεστιβάλ εδώ στο νησί ,μπράβο πολύ καλοί!! Είμαι παντρεμένος με μια δικιά σας Γιανιώτισσα...
Ελπίζω να μου δοθεί η ευκαιρία να σας ακούσω και πιο καλά από κοντα...

Φιλικά
Papapete
Πολύ ωραία ιδέα παιδιά αν και λίγο μακριά από Θεσσαλονίκη. Θα κοιτάξουμε να είμαστε εκεί αν θα γίνει τέτοια διοργάνωση.

RSS

social media

Members

© 2024   Created by Michael Limnios Blues Network.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service