General Discussion (18)

Discussions Replies Latest Activity

οταν ακουω blues...

η ψυχη πεταει ταξιδευειω μεσα μου και ανακαλυπτω εμενα τη μουσική περιτο να μιλα κανεις για αυτα στις μερες μας περιτο να μιλα κανεις οταν…

Started by Nasos

1 Mar 17, 2009
Reply by Drummatic Style

Why blues?

Why blues? Music is a sensation. It can change your mood, transform your feelings, bring you to another dimension. It is a drug. You can g…

Started by bluesman.gr

0 Feb 27, 2009

Πως πήγε η πρώτη online συνάντηση των μελών του Blues.Gr

Έγινε χθες, Κυριακή 1 Φεβρουαρίου, η πρώτη συνάντηση των μελών του Blues.Gr. Νομίζω ότι πέρα από την καλή παρέα και τη συζήτηση που κάναμε…

Started by Yannis Rousochatzakis

0 Feb 3, 2009

I'm looking for a booking agent

I'm looking for a booking agent who could arrange concerts in Athens and perhaps Thessaloniki for acoustic folk, blues and jazz guitarists…

Started by Keith Ambridge

3 Jan 27, 2009
Reply by DIMITRIS EPIKOURIS

Ο Ηχος κ ο τροπος αποδοσης των Blues....

Πολλές φορές έχουμε ακούσει ένα δίσκο η έχουμε δει κάποιο Live (για Blues μιλάω εννοείται) κ παρά τις ικανότητες των μουσικών κάτι μας έχει…

Started by bluezlick

14 Jan 19, 2009
Reply by George "Whiskey" Stefanakis

Hej från Stockholm!

Καλησπέρα από τη Στοκχόλμη! Μετά από ένα όμορφο αλλά ανατρεπτικό καλοκαίρι, είμαι πια "στη θέση μου", έτοιμος να με βρει ο φετινός χειμώνα…

Started by Yannis Rousochatzakis

0 Oct 14, 2008

GOODBYE BO DIDDLEY

Ο Bo Diddley άφησε την τελευταία του πνοή στις 2 Ιουνίου σε ηλικία 79 ετών. GOODBYE BO DIDDLEY! Η δισκογραφία του: Bo Diddley (1958) G…

Started by Small Blues Trap

1 Jun 8, 2008
Reply by bluezlick

Πρόσκληση για ξενύχτηδες

Αν ξενυχτάτε ως αργά όπως ο υποφαινόμενος, ελάτε στο www.paltalk.com όπου κάθε βράδυ μαζευόμαστε σε Αμερικανικά Blues δωμάτια, βάζουμε και…

Started by Giorgos

0 Apr 8, 2008

RSS

social media

Members

© 2024   Created by Michael Limnios Blues Network.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service